Narzędziowiec – to ten blog

To co potrzebne w warsztacie i w domu

Stolarnia bogata w narzędzia

without comments

Wyposażenie stolarni z prawdziwego zdarzenia to po pierwsze nie lada wyzwanie, a po drugie bardzo duży wydatek. Stolarz do kompleksowego przygotowania drewna do obróbki, a następnie zasadniczej pracy z drewnem potrzebuje bowiem wielu narzędzi. Począwszy od prostych, aż po skomplikowane maszyny włącznie.

Narzędzia ręczne

To, bez czego stolarz nie może się obyć rozpoczyna się jednak od przedmiotów bardzo prozaicznych, takich jak strugi i piły ręczne, młotki, dłuta, wiertła do wiertarek, no i oczywiście  niezawodne narzędzia ściski stolarskie, czyli narzędzie znane od setek lat, a wciąż tak samo użyteczne, jak przed wiekami.

To jednak dopiero początek listy. Nieco bardziej skomplikowane przyrządy pracy stolarskiej to chociażby: wiertarki, flekownice, wkrętarki, frezarki górnowrzecionowe, czy też szlifierki.

Duży kaliber

Największym wydatkiem i zarazem najbardziej okazałym elementem wyposażenia stolarni są rzecz jasna maszyny do całkowitej obróbki drewna. Piła tarczowa, grubościówka, heblarka i frezarka stołowa to najczęściej spotyka. Przydać mogą się także: tokarka, czyszczarka i piła taśmowa, do wycinania precyzyjnych kształtów. Tak wyposażona stolarnia jest w stanie sprostać każdemu, powierzonemu zleceniu.

Written by narzedziowiec

Wrzesień 15th, 2017 at 7:56 am

Posted in Kategoria